آموزش

زمان مصرف کود سولفات روی برای پسته

زمان مصرف کود سولفات روی برای پسته

پسته یکی از مقوی ترین تنقلات در میان افراد شناخته می‌شود و کشور ما یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان آن در جهان است. این محصول برای باروری بهینه به مراقبت زیادی احتیاج دارد. محلول هایی که دارای آهن, منگنز, مس, فسفر و … هستند از جمله مواردی به شمار می‌روند که برای نگهداری از درخت پسته مفید می‌باشند. هنگامی که از سولفات روی برای درخت پسته استفاده می‌کنید, بدانید که این عمل به زیاد شدن شکوفه ها و دانه های درخت پسته کمک بسیاری می‌کند. پاشیدن سولفات روی بر روی برگ ها و شاخه های درختان موجب تقویت آن ها می‌شود.

زمان مصرف کود سولفات روی برای پسته

بهترین نکته ای که باید توجه کنید, آن است که زمان مناسب برای استفاده سولفات روی در درختان پسته فصل بهار است و برای پاشیدن سولفات باید صبح زود اقدام کنید, زیرا درختان در این مواقع محلول را به خوبی جذب خود می‌کند. در این مطلب قصد داریم شما را با بهترین زمان مصرف سولفات روی در پسته و نحوه انجام این کار آشنا کنیم. هم چنین از فواید این کار در بهبود کیفیت محصول نیز صحبت خواهیم نمود.

زمان مصرف کود سولفات روی برای پسته

مقدار استفاده از سولفات روی برای درخت پسته

عنصر روی معمولا به شکل محلول در خاک ها موجود می‌باشد. اما کود سولفات روی چیست و چه اثری بر روی گیاه دارد که کمبود آن می‌تواند مانع رشد و باروری بهینه گیاهان شود؟ زمانی که این محلول در خاک وجود نداشته باشد, کود های روی و ترکیبات سولفات روی برای جبران کمبود آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. میزان مصرف سولفات روی برای هر درخت پسته 200 الی 400 گرم است و برای هر هکتار 40 کیلو گرم استفاده می‌شود. در صورتی که مزارعی دست پاش باشد, 1.5 برابر این میزان باید مصرف کرد. سولفات روی گرانوله یکی از بهترین نوع سولفات روی است که مزایایی از جمله جذب زیاد آن توسط درختان پسته و بهبود رشد و نمو و ثمر دهی بیش تر را به ارمغان می‌آورد.

مقدار استفاده از سولفات روی برای درخت پسته

فواید سولفات روی برای پسته

  • سولفات روی به قوی و شاداب شدن قسمت هایی از درخت پسته که در هوا قرار دارد, کمک کرده و موجب زیاد شدن شکوفه های درخت پسته می‌شود.
  • سولفات روی برای با کیفیت شدن میوه ها, شاداب بودن و از همه مهم تر کاهش پوکی دانه های پسته گزینه ای مناسب است.
  • قوی شدن دانه های درخت پسته نسبت به بیماری ها و آفات
  • بهبود جریان انتقال مواد غذایی در آوند ها که باعث تغذیه بهتر درخت پسته می‌شود.
  • با پاشیدن سولفات روی بر روی درختان پسته آثار مفیدی بر گره های زایشی ایجاد خواهد شد, همچنین پاشیدن سولفات بر روی گره های زایشی در سال بعد هم تاثیرات مفیدی دارد و به بهبود باروری منجر می‌شود.

فواید سولفات روی برای پسته

 

سولفات روی و تاثیرات کمبود آن بروی پسته

کمبود سولفات روی چه اثری بروی گیاهان می‌گذارد؟ روی عنصری است که در مقادیر کم و حیاتی برای گیاه لازم است تا اجازه فعالیتهای فیزیولوژیک را به گیاه داده و این فعالیت ها نقش مهمی در فرایندهای فتوسنتز و تشکیل قند, سنتز پروتیین, حاصلخیزی و رشد و مقاومت در برابر بیماری دارند.

هنگامی که کمبود روی رخ می‌­دهد, این فعالیتهای فیزیولوژیک تضعیف شده و سلامت و حاصلخیزی گیاه بسیار تحت تاًثیر قرار می‌­گیرد که باعث افت محصول و پایین آمدن کیفیت آن می‌­شود.

خرید سولفات روی

اگر به دنبال مرکزی برای فروش آنلاین سولفات روی کشاورزی و به ویژه برای درخت پسته هستید, پیشنهاد ما به شما تهیه آن از فروشگاه سپاهان کشت است. شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به دسته بندی سولفات روی, خرید خود را انجام دهید.

توجه: جهت پاسخ به سوالات خود با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید, متخصصین سپاهان کشت بصورت شبانه روزی آماده کمک به شما عزیزان می‌باشند.

1 دیدگاه در “زمان مصرف کود سولفات روی برای پسته

  1. آواتار https://aaisharai.rocks/categors/Discreet-apartments-in-Acre.php https://aaisharai.rocks/categors/Discreet-apartments-in-Acre.php گفت:

    Everything is very open with a clear description of the issues. It was definitely informative. Your site is extremely helpful. Thanks for sharing!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *