آموزش

کود سولفات منیزیم در پرورش گل های رز

کود سولفات منیزیم در پرورش گل های رز

کود سولفات منیزیم در پرورش گل های رز یک کود شیمیایی ارزشمند برای تامین دو عنصر منیزیم و گوگرد در مراحل اولیه رشد گیاهان است. کود منیزیم سولفات برای بهبود رشد گیاهان و در فازهای تولید بسیار موثر است و به تولید کلروفیل کمک می‌کند. کود سولفات منیزیم در کیفیت و عملکرد محصول نیز اثر می‌گذارد بخصوص اگر کمبود این عنصر شدید باشد مدت زمانی طول خواهد کشید تا محصول خوبی حاصل گردد. زیرا شاخه هایی که به دلیل کمبود, خشک شدند نیاز به زمان برای احیا دارند.

نقش کود سولفات منیزیم در پرورش گل رز

کمبود منیزیم در خاک های اسیدی و شنی و زمین های زراعی که برای سالها تحت کشت های متوالی قرار داشتند بیشتر به چشم می‌خورد. گیاهان منیزیم را به صورت یون جذب می‌کنند. سولفات منیزیم یک نمک غیرارگانیک است که از گوگرد, منیزیم و اکسیژن تشکیل شده و دارای فرمول شیمیایی MgSO4 است. این کود معمولا در زمان شخم زنی به همراه سایر عملیات های لازم مثل افزدون کودهای دیگر به خاک افزوده می‌شود.

از کود سولفات منیزیم در پرورش گل های رز نیز استفاده می‌شود. رز به کمبود منیزیم بسیار حساس است. از این رو گلخانه داران با استفاده از این کود گل های رز را تغذیه می‌کنند .همچنین سولفات منیزیم اثرات مثبتی مانند افزایش گلدهی, پررنگی گل های رز و سبزتر شدن برگ های گل رز را به دنبال خواهد داشت.

کود سولفات منیزیم در پرورش گل های رز

کود سولفات منیزیم در پرورش گل های رز

توجه: شما عزیزان می‌توانید مقاله کود سولفات منیزیم چه کاربردی در کشاورزی دارد؟ را نیز مطالعه نمائید و تمامی اطلاعات لازم در خصوص کود سولفات منیزیم را بدست آورید.

علائم کمبود سولفات منیزیم در گل رز

استفاده از کود سولفات منیزیم برای گل رز بسیار ضروری است. کمبود سولفات و منیزیم در گل‌ رز باعث کاهش گل‌دهی, کم‎رنگی گل‌ها و زردی گل‌برگ‌ها می‌شود.

نکته: جهت خرید انواع کود سولفات منیزیم, به دسته بندی سولفات منیزیم مراجعه نمائید.

2 دیدگاه در “کود سولفات منیزیم در پرورش گل های رز

  1. آواتار عربلو عربلو گفت:

    بسیار عالی . میزان کود حیوانی برای یک هکتار چقدر میباشد. لطفا راهنمایی فرمایید

    1. آواتار علی صادق‌پور علی صادق‌پور گفت:

      سلام, هر هکتار 150 تن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *